YDS-YÖKDİL Hazırlık

Bursa Yabancı Dil Kursu

YDS-YÖKDİL Hazırlık

YDS, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan, yabancı dil seviyesini gramer ve kelime bilgisi ağırlıklı olmak üzere akademik seviyede ölçen bir okuma sınavıdır. Geçmişte ÜDS, KPDS, TUS olarak gerçekleştirilen dil sınavları ÖSYM tarafından birleştirilerek Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) adı altında uygulanmaktadır.
Bu sınavın aynı amaç ve nitelikte olmak üzere elektronik ortamda yapılan bir de e-YDS versiyonu vardır.
Ayrıca benzer amaçla hazırlanmış olan YÖKDİL sınavı da 2017 Mart ayından itibaren uygulanmaya başlanmıştır.İmza Dil Okulları'nda YDS Hazırlık Kurslarının Ayrıcalıkları Nelerdir?

Türkiye’de binlerce İngilizce kursu olmasına rağmen gerçek anlamda YDS kursu sayısı ne yazık ki azdır. ICON Akademi kursiyerlerini en kısa sürede en yüksek puanı aldıracak şekilde hazırlar. Bu doğrultuda;

  • Özgün programlar
  • Seviyenize uygun homojen gruplar
  • Ücretsiz kaynaklar
  • En profesyonel hocalar
  • Ortalama 20 kişilik sınıflar
  • Öğrenci Takip Sistemi (SPL)
  • Profesyonel Destek ve Danışmanlık hizmetleri
  • Ders saatleri dışında hoca desteği
  • Online ders takip sistemi
  • Uygun fiyatlarla cazip kurslar

YDS-YÖKDİL Sınavına Kimler Başvurabilir?

Yüksek lisansa başvurmak isteyen lisans programı öğrencileri ve lisans mezunları akademik kariyer hedefleyen, Doktora, Doçentlik ve Sanatta Yeterlilik sınavına girecek adaylar, Yurt dışında öğrenim görmüş olup diploma denkliği almak isteyenler, Yurt Dışı Yükseköğretim Diplomaları Denklik Yönetmeliği uyarınca yurt dışında yükseköğretim programını bitirip, diploma denkliği almak isteyen adaylar, Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek adaylar, Kamu kurumlarının talebi doğrultusunda yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyen kamu personelleri veya KPSS’ye girecek adaylar, yabancı dil tazminatından faydalanmak isteyen ve yurt dışı görevlendirilmesi sebebi ile yabancı dil seviyesini belgelemek isteyen kamu personelleri, YDS sınavına başvurabilirler.

YDS-YÖKDİL’de Başarı Sağlayabilmem için Hangi Seviyede Olmalıyım?

YDS kelime bilgisi, dil bilgisi ve okuduğunu anlama üzerine yoğunlaşan bir sınav olduğu için, YDS adaylarının gramer bilgisi akademik düzeyde yani en az Intermediate seviyesinde olmaları gerekmektedir. Gramer bilgileri sağlam olmayan ve kelime düzeyleri eksik olan adaylar, YDS Ön Hazırlık eğitimi almalılardır. Icon Akademi’de her dönem açılan YDS Kursu Ön Hazırlık gruplarımıza katılım sağlayabilirsiniz.